+90 362 266 4457palais@palais.com.tr

MOTORLAR

AKSİYEL VANTİLATÖRLER

500m3/h 200.00m3/h aralığında imal edilmektedir.

 

JETFAN - DUMAN TAHLİYE - BASINÇLANDIRMA MOTORLARI

Tünel fanı, otopark, duman egzost, merdiven basınçlandırma, fabrika, sera, arıtma tesisleri, tavuk ve hindi çiftlerinin taze hava ve egzost ihtiyacını karşılamak amacı ile üretilmektedir. Direkt akuple ve kayış kasnaklı modellere ve PVC, alüminyum, PP, DKT Pervane seçeneklerine göre üretilmektedir.

 

ÇATI & BACA FANLARI AKSİYEL-RADYAL-YATAŞ ATIŞ-DİKEY ATIŞ-KOVANLI

Çatı fanlarımızın gövdesi galveniz sac üzeri elektrostatik toz boyalıdır. Aksiyel ve Radyal pervane uygulanır. Isı, nem, yağ, duman, kurum için uygun seçenekler sunulabilir. Cihazlarımız palaiş diğital kontrol paneli

sayesinde frekans kontrol kademe alarak çalışmaya uygundur. Yapıısı itibari ile montaj çatı ve bacaya uygulanır. Yağmur suyu almaz...

 

SALYANGOZ TİPİ RADYAL FANLAR

Salyangoz tipi radyal fanlarımız 500m3/h - 200.000m3/h/50pa./20.000pa. aralığında imal edilmektedir.

 

DKP-PASLANMAZ-PVC

Salyangoz tipi fanlarımızın gövdesi galveniz sac üzeri elektrostatik isteğe bağlı paslanmaz ve PVC olarak imal edilebilir. Radyal tip geriye ve öne eğilimli - sık kanak yada seyrek kanak, tek veya çift emiş imal edilmektedir.

Ayrıca kullanım şartlarına uygun direkt akuple, kayış kasnak tahrikli, kaplinli olarak imalat yapılmaktadır. Isı, nem, yağ, duman, kurum için uygun seçenekler sunabilir.

 

ALÇAK BASINÇ-ORTA BASINÇ-YÜKSEK BASINÇ

İşyerleri, Atölyöler, Fabrikalar, Marangozhaneler, Yağlı, Talaşlı, Tozlu ortamlar, Endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılabilir.

 

HÜCRELİ ASPİRETÖR VE VANTİLATÖRLER

1000m3/h - 160.000m3/h aralığında imal edilmektedir.

İşyerleri, ofisler, fabrikalar, hastaneler, restaurantlar, alışveriş merkezleri vb. yerlerde kullanılabilir.

 

KLİMA SANTRALLERİ

Klima santrallerimiz 1000m3/h - 160.000m3/h aralığında imal edilmektedir. İşyerleri, ofisler, fabrikalar, hastaneler, restaurantlar, alışveriş merkezleri vb. yerlerde kullanılabilir.

Klima santralleri, klima ve havalnadırma sistemlerinin ana elemanıdır. Klima santralleri mahallere taze hava verilmesini, bu mahallerin sıcaklık ve nem oranlarının ayarlanmasını ve havanın içindeki toz ve parçacıklardan

arındırılmasını sağlamaktadır. Klima santrallerinde bu görevi yerine getirmek için çeşitli elemanlar kullanılmaktadır. Örneğin hijyenik klima santrallerinin genellikle pozitif basınçta çalıştırılması tercih edilir.

Hijyenik klima santralleri genellikle otomasyon sistemi ile çalışır. Palaiş klima santrallerimiz otomasyona uygun kumanda panolu olarak imal edilir.

 

KOKU,DUMAN,YAĞ,FİLTRELEME ÜNİTELERİ

Çevre kirliliğini önlemek amacı ile işletmelerin çalışmalarından kaynaklanan kirli havanın, toz, yağ, duman ve kokunun atmosfere atılmadan önce temizlenmesinde kullanılır. Sistem kurulumunun tamamlanabilmesi için kullanıcının

şebeke suyu giriş, çıkış ve su pompası elektrik tesisatlarını yaptırması gerekmektedir.

Palaiş marka filtreleme üniteleri, baca kurulumunun mümkün olmadığı alanlarda, yemek kokularını, dumanı, yağ, zararlı maddeleri, tozu ve ısı elektrikli bir şekilde yok eder.

Bu sayeded yaşam alanlarını rahatsız etmeden işletme faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz.

minimum koku emisyonu

minimum yangın riski

minimum verim kaybı 

minimum enerji safiyatı

mutfak egzostunda ısı geri kazanım

minimum çevre kirliliği

 

MOBİL KAYNAK DUMANI FİLTRELEME

Mobil filtre ayrı ve endüstriyel paket olarak da imal edilmektedir.

Mobil duvar tipi endüstriyel uygulamalı kaynak dumanı emme ve toz emme cihazlarımız standart modeller dışında özel uygulamalar için de tasarlanmaktadır. Bu cihazımız kaynak dumanı ve tozunu insan sağlığına zarar vermeden

emerek fan yardımı ile filtrelerden geçirerek temizler ve temizlenmiş havayı aynı ortamda yada atmosfere atar. Özel uygulamalarda elektrostatik filtre uygulanabilir.

 

TOZ & TALAŞ TOPLAMA VE FİLTRELEME ÜNİTELERİ

Palaiş marka filtreleme ve toz toplama üniteleri, marangoz ve ağaç işleme makinalarının toz ve talaşlarının egzostlanarak filtre haznelerimde toplar. Filtrelerde kalan talaş ve toz geriye sadece atmosfere atılacak

arındılırmış havayı bırakır. Bu sayede yaşam alanlarını rahatsız etmeden işletme faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Kullanım şartlarına ve yerine manuel ve otomatik silkelemeli olarak da imal edilmektedir.

 

Palaiş hizmet sektörünü genişletip doğalgaz atık bacaları ve havalandırma sistemleri imalatlarına da başlamıştır. Samsun baca 2009 yılı başlarında doğlgaz bacalarını ISO 9001:2008 kalite sistemine göre üretmeye başlamış ve uluslararası geçerli olan En 1856-1 standardına göre CE belgesini kullanmaya hak kazanmıştır.

Samsun Baca şirketimiz 800m² kapalı alanda uzman kadrosu ve son teknoloji makineleri ile doğalgaz atık bacaları, çöp ve çamaşır şutları, havalandırma sistemleri, kendinden sulu sistem baca filtreleri ve baca bakım kontrol ve temizlik hizmetlerinde, montaja ve optimum kullanımın elde edilmesine kadar tüm hizmetlerde PALAİŞ METAL SANAYİ LTD. ŞTİ. güvencesi ve kalitesi ile hizmet sunmaktadır.

2021 © Palaiş Metal