+90 362 266 4457palais@palais.com.tr

Kaskad Doğalgaz Bacası

Contalı tek cidarlıdır.

Modern cihazların kullanıldığı düşük baca gazlı ve yoğuşmalı sistemlerin tekli veya kaskad bağlantılı hermatik kombi cihazlarının tekli veya çoklu bağlantılı pozitif basınçlı baca uygulamalarında kullanılır. PL-06 serisinden farkı; baca bağlantılarının sızdırmazlılığını özel contalar kullanılarak sağlamasıdır. 

 

 

MALZEMESİ:
Paslanmaz çelik AISI 316 L (1,404) veya 316 Ti (1,4571)

KALINLIKLAR:
¢150 - ¢600 arasında 0,60mm
¢600 - ¢1000 arasında 1,00mm

UYGULAMA ALANI:
- Doğalgaz Kazanları

AVANTAJLARI
- Sızdırmazlık
- Hızlı ve kolay montaj
- Düşük yüzey pürüzlülüğü ile çekişte verim
- Özel tip şapka seçeneği
- Geniş ürün ağı

Baca; yanma sonucunda açığa çıkan zararlı atık gazları “EMNİYETLİ” bir şekilde atmosfere atmaya yarayan bir tahliye sistemidir.

İnsanoğlunun yerleşik hayata geçişi ile birlikte insanlar ateşi iç mekanlara taşıdılar. Bu nedenle yanma sonucunda açığa çıkan zararlı gazları yaşam mahallinden uzaklaştırmak için baca yapma zorunluluğu doğmuştur. Yüzyıllar içerisinde baca teknolojisinde büyük gelişmeler olmuştur. Değişik yakıtların kullanılmaya başlaması ile her yakıt türü için farklı baca sistemi gerekmiştir. Günümüzde katı, sıvı ve gaz yakıtlar için ayrı baca sistemleri bulunmaktadır.

Baca uygulamalarında ürün kalitesinin ısıya, aleve, neme, aside dayanıklı, izolasyonlu ve temizlenebilir olması gereklidir. Baca uygulamaları, konusunda uzmanlaşmış teknik personel tarafından yapılmalıdır.

Doğru baca uygulaması, uygun baca tipinin seçilmesi ve baca çapının doğru hesaplanması ile mümkündür.

Firmamız; paslanmaz çelik baca sistemleri konusunda uzmandır. 

Çelik bacalar, tek cidarlı çelik bacalar, çift cidarlı izolasyonlu çelik bacalar ve flex bacalar olarak kullanılırlar. AISI 316L paslanmaz çelik kalitesinde üretilen çelik bacalar, asite, neme, korozyona dayanıklı baca sistemleridir. Baca çapı hesaplarının, bu konuda eğitim almış yetkili teknik sorumlular tarafından yapılması gerekmektedir.

Palaiş hizmet sektörünü genişletip doğalgaz atık bacaları ve havalandırma sistemleri imalatlarına da başlamıştır. Samsun baca 2009 yılı başlarında doğlgaz bacalarını ISO 9001:2008 kalite sistemine göre üretmeye başlamış ve uluslararası geçerli olan En 1856-1 standardına göre CE belgesini kullanmaya hak kazanmıştır.

Samsun Baca şirketimiz 800m² kapalı alanda uzman kadrosu ve son teknoloji makineleri ile doğalgaz atık bacaları, çöp ve çamaşır şutları, havalandırma sistemleri, kendinden sulu sistem baca filtreleri ve baca bakım kontrol ve temizlik hizmetlerinde, montaja ve optimum kullanımın elde edilmesine kadar tüm hizmetlerde PALAİŞ METAL SANAYİ LTD. ŞTİ. güvencesi ve kalitesi ile hizmet sunmaktadır.

2021 © Palaiş Metal