Kaskad Doğalgaz Bacası

Contalı tek cidarlıdır.
Modern cihazların kullanıldığı düşük baca gazlı ve yoğuşmalı sistemlerin tekli veya kaskad bağlantılı hermatik kombi cihazlarının tekli veya çoklu bağlantılı pozitif basınçlı baca uygulamalarında kullanılır. PL-06 serisinden farkı; baca bağlantılarının sızdırmazlılığını özel contalar kullanılarak sağlamasıdır. 

 

 

MALZEMESİ:
Paslanmaz çelik AISI 316 L (1,404) veya 316 Ti (1,4571)

KALINLIKLAR:
¢150 - ¢600 arasında 0,60mm
¢600 - ¢1000 arasında 1,00mm

UYGULAMA ALANI:
- Doğalgaz Kazanları

AVANTAJLARI
- Sızdırmazlık
- Hızlı ve kolay montaj
- Düşük yüzey pürüzlülüğü ile çekişte verim
- Özel tip şapka seçeneği
- Geniş ürün ağı

Baca; yanma sonucunda açığa çıkan zararlı atık gazları “EMNİYETLİ” bir şekilde atmosfere atmaya yarayan bir tahliye sistemidir.

İnsanoğlunun yerleşik hayata geçişi ile birlikte insanlar ateşi iç mekanlara taşıdılar. Bu nedenle yanma sonucunda açığa çıkan zararlı gazları yaşam mahallinden uzaklaştırmak için baca yapma zorunluluğu doğmuştur. Yüzyıllar içerisinde baca teknolojisinde büyük gelişmeler olmuştur. Değişik yakıtların kullanılmaya başlaması ile her yakıt türü için farklı baca sistemi gerekmiştir. Günümüzde katı, sıvı ve gaz yakıtlar için ayrı baca sistemleri bulunmaktadır.

Baca uygulamalarında ürün kalitesinin ısıya, aleve, neme, aside dayanıklı, izolasyonlu ve temizlenebilir olması gereklidir. Baca uygulamaları, konusunda uzmanlaşmış teknik personel tarafından yapılmalıdır.

Doğru baca uygulaması, uygun baca tipinin seçilmesi ve baca çapının doğru hesaplanması ile mümkündür.

Firmamız; paslanmaz çelik baca sistemleri konusunda uzmandır. 

Çelik bacalar, tek cidarlı çelik bacalar, çift cidarlı izolasyonlu çelik bacalar ve flex bacalar olarak kullanılırlar. AISI 316L paslanmaz çelik kalitesinde üretilen çelik bacalar, asite, neme, korozyona dayanıklı baca sistemleridir. Baca çapı hesaplarının, bu konuda eğitim almış yetkili teknik sorumlular tarafından yapılması gerekmektedir.  

Pala İş Metal Çelik Sanayi Paz. Ltd. Şti

19 Mayıs San Sitesi 60. Sk No:33 Samsun, Tekkeköy 55300

(362) 266 4457